Mindegy, hogy külföld vagy belföld, az árat már a vásárló mondja meg.
A nyaralásukat sokan már az előző évben vagy még korábban elkezdik megtervezni. Bizonyára mindannyiunk számára van néhány olyan hely a bakancslistán, amelyeket mindenképp szeretnénk meglátogatni egyszer, ám ezek többsége gyakran távoli terv marad. Ez nem csoda, hiszen ha valódi álomnyaralást szeretnénk magunknak, az nemcsak alapos tervezést, de igen komoly költségeket is jelent számunkra.
Hogy kinek mit jelent az álomnyaralás, az persze változó. Mégis, valószínűleg sokan mondanák a Bahamákat, Dubai-t, a Seychelle-szigeteket vagy épp Tahitit vágyott úti célnak. Mi a gond ezekkel? Az, hogy a többség számára éveken át tartó spórolással is elérhetetlennek tűnnek. „Menjünk inkább a Balatonra! Az bármikor belefér.” – mondhatjuk ilyenkor. De valóban ez a helyzet? Tényleg több pénzt spórolhatunk egy siófoki hétvégével, mint egy kéthetes Seychelle-szigeteki kalanddal?
Régen egyértelműen az lett volna a válasz, hogy nem, de akkor még nem létezett a Közösségi Vásárlás. Azóta viszont az utazások ára teljesen relatívvá vált. Mivel ezen a platformon bárki beszállhat a megvételbe, és ehhez minimum csak egy dollárt (azaz körülbelül 400 Ft-ot) kell betennie, az egyén szintjén nincs relevanciája az árnak. Egyedül az számít, mennyi érdeklődő van. A Balaton-parti és a Seychelle-szigeteki út között tehát az egyetlen különbség az lesz, hogy utóbbihoz több ember kell.
Hagyd abba a spórolást!
Mindössze spórolás miatt tehát teljesen felesleges az olcsóbb úticélokat választani. Ha a Balatonra készülünk, és a legolcsóbb szállodát választjuk, az utazás, a szállás és az étkezés költségei így is legalább 80-100 ezer forintra fognak rúgni. Ezzel szemben egy 10 napos Seychelle-szigeteki álomnyaralás akár 4.000 Ft-ból is megszerezhető a Közösségi Áruházban, ami a repülést és egy luxushotelben eltöltött éjszakákat is fedezi.
Ezek fényében valóban butasággá vált a spórolás, hiszen mint látható, azzal csak még több pénzt adunk ki, ráadásul egy olyan nyaralásra, amire nem is vágyunk igazán. És ha valaki attól félne, hogy közösségi vásárlással is pénzt veszít, vagy elhappolják előle a lehetőséget, megnyugodhat, mert itt egyik sem lehetséges.
Ha nem minket sorsol ki a rendszer, a betett összeget hiánytalanul visszakapjuk, kedvezmény formájában. Utána pedig annyiszor próbálkozhatunk, ahányszor csak akarunk, kockázat nélkül. Előbb-utóbb garantáltan sikerrel járunk.
Ha szeretnél többet is megtudni a Közösségi Vásárlásról, kattints ide!